Kreml andis märku valmisolekust suhete parandamiseks USA-ga

Putin kinkimas Trumpile jalgpalli-MM-i ametlikku palli.
Putin kinkimas Trumpile jalgpalli-MM-i ametlikku palli. Autor/allikas: AFP / Scanpix

Venemaa on valmis suhete parandamiseks Ameerika Ühendriikidega, kuid Washington peaks tegema esimese sammu, ütles Kremli esindaja esmaspäeval pärast seda, kui USA-s olid avaldatud uurimise tulemused Donald Trumpi võimalikest suheted Moskvaga 2016. aasta presidendivalimiste eel.

"President (Vladimir) Putin on korduvalt rääkinud, et me oleme huvitatud headest suhetest Ameerikaga. Seetõttu on praegusel juhul pall absoluutselt seal samas kohas, kus see anti Helsingis president Trumpile," ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov konverentsikõnes ajakirjanikele.

Peskov viitas 2018. aasta juulis toimunud Putini ja Trumpi tippkohtumisele Soome pealinnas, mille järel Trump pälvis Läänes laialdast kriitikat Vene-sõbraliku esinemise eest kohtumisejärgsel pressikonverentsil. Kohtumisel kinkis Vene president, kelle riigis toimusid parajasti jalgpalli maailmameistivõistlused, Trumpile võistluste ametliku palli.

USA justiitsministeerium teatas pühapäeva õhtul, et eriprokuröri Robert Muelleri uurimine ei leidnud tõendeid selle kohta, et president Trump oleks sooritanud kuritegu või tema kampaaniameeskond oleks teinud koostööd venelastega.

"Meie põhimõtteline seisukoht selles asjas ja nende süüdistuste kohta, mis Venemaa suhtes on Washingtonist kõlanud ja kõlavad, on ammu teada. Meie riik ei ole sekkunud teiste riikide siseasjadesse, sealhulgas ka Ameerika Ühendriikide siseasjadesse, kaasa-arvatud valimisprotsessi. Ei ole sekkunud ega kavatse sekkuda ning on kategooriliselt selle vastu, et teised riigid sekkuksid meie siseasjadesse," märkis Peskov esmaspäeval.

Ta lisas, et kuna ei ole ettekannet ennast näinud, siis on seda sisuliselt raske kommenteerida.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: