Sven Sakkov: Muelleri raport tugevdab uutel valimistel Trumpi positsioone

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov sõnul tugevdab eriprokurör Robert Muelleri raport Donald Trumpi positsioone järgmistel Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel.

"See annab talle tugevust juurde, sest ta saab näidata, et teda on ebaõiglaselt koheldud, et see, mida demokraadid väidavad pole olnud tõsi," rääkis Sakkov kolmapäeval rahvusringhäälingu uudisteportaali saates "Otse uudistemajast". "See tugevdab tema positsiooni," lisas Sakkov.

"Uurimine ei tuvastanud, et Trumpi kampaaniameeskonna liikmed oleksid teinud kokkumängu või koordineerinud tegevusi Venemaa valitsusega viimase poolt läbi viidud sekkumises," seisab Muelleri uurimise järelduste kokkuvõttes.

Sakkov ütles, et viimased kaks aastat on Trumpil see teema olnud veskikivina kaelas, kuid nüüd ei pea ta enam end nende süüdistuste eest kaitsma, vaid võib viidata raportile.

Trump ja vabariiklased on Sakkovi sõnul rõõmsad ja demokraadid löödud. Ta lisas, et demokraadid on küll nördinud, kuid lähevad ilmselt edasi sellega, mis puudutab Trumpi finantstehinguid. "Ma ei imestaks, kui Trumpi väga värvikas ajaloos on finantskuritegusid," lausus Sakkov.

Eesti ja USA suhete kohta ütles Sakkov: "Meil on vaja Ameerika Ühendriikidega jätkuvalt vaja kivi kivi haaval tugevdada NATO heidutushoiakut Eestis. Meil on puudu USA kohalolek ja nende lipp. Lisaks Suurbritannia ja Belgia lipule, Prantsuse ja Taani lipule. See on üks väga konkreetne sõjalis-tehniline tee, mis tuleks läbida. Siin on veel väga palju teha."  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: