Huviharidus lõimub üha enam riikliku õppekavaga

Foto: ERR

Huviariduse tähtsus kerkib üha enam esile, sest sidudes seda õppeainetega, saavad õpilased ka matemaatika või inglise keele paremini selgeks.

Kogu lõppenud nädalavahetuse jooksul tehti Saaremaa ühisgümnaasiumi aulas täissaalile teatrit - toimusid juba 27. Saaremaa Miniteatripäevad, mis tõid saarele kohale teatrihuvilisi õpilasi üle Eesti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kogu noorte lavalooming on küpseks saanud nende endi vaba aja arvelt.

Rakvere teatri juht Velvo Väli oli miniteatripäevade traditsiooni alguse juures ise osaline ja kinnitab, et huvihariduse roll võib noore inimese jaoks olla mõnikord lausa saatuslik.

"Raske on eitada, et ta oma rolli on mänginud. Kindlasti on mänginud, sest läbi huvihariduse jõudsin ma teatri juurde, jõudsin ma üldse näitlemise juurde. Nii et 100 protsenti," rääkis Väli.

Esmaspäeval oli aga Kuressaare teatrimaja saal täis inimesi, kes huviharidust õpilastele pakuvad. Viiendat korda toimunud Kuressaare huvihariduskonverentsil tõdeti, et huviharidus ei ole ainult laulmine, tantsimine ja teater. Ka huviharidus on pidevalt arenev protsess ja samas ka üha lõimuvas protsessis riikliku õppekavaga.

"Õpetajad ja juhendajad otsivad ka võimalusi, kuidas huvitegevust rohkem lisada õppetöö keskele, et see oleks rohkem seotud õppetööga, et õpilased mitte ainult ei õpiks eesti keelt, matemaatikat järjest ühel päeval, vaid huvitegevus oleks toodud sinna päeva sisse, päeva keskele, et formaalne ja mitteformaalne haridus oleks omavahel rohkem seotud," selgitas Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira juhataja Inge Jalakas.

"See põhimõte, et lapsed peaksid juba varakult varbaid kastma võimalikult erinevatesse tiikidesse, et pannagi nad vahepeal sinna olukorda, kus nad ei tunne ennast võib-olla kõige mugavamalt. Aga hiljem tuleb välja, et see on miski, mis tegelikult väga kõnetab ja nad väga soovivad sellega tegeleda," rääkis Tartu erakooli õpetaja Taavi Kreitsmann.

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilase Lotta Meedi sõnul annab huviharidus juurde palju erinevaid valikuid. "Ma arendangi ennast hästi paljudest külgedest ja siis mul on suurem valik, mida ma saan kaaluda. Ja mida rohkem ma asju läbi proovin, seda rohkem ma saan teada, mida mulle päriselt teha meeldib," selgitas Meet.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: