Postimees valis aasta arvamusliidriks Ivan Makarovi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ajaleht Postimees valis aasta arvamusliidriks kolumnisti ja ERR-i venekeelse raadiojaama R4 vastutava toimetaja Ivan Makarovi.

"Makarov on Postimehe kolumnist ja palju enamat. Ta on raadiomees, kes tegi 20 aastat tunnist Balti infosaadet "Raadius", üllitas kolm üleliidulise tiraažiga LP-d ja kirjutas tekste Eesti esitajatele. Ta on Avatud Eesti Fondi, ajakirja Nädal ja Valdo Pandi aastapreemiate laureaat," teatas Postimees neljapäeval.

"Makarovi teravad kolumnid on osa Postimehe lugeja iganädalasest menüüst. Makarovi enda positsioon kolumnistina haakub aga just tänavuse arvamusliidrite lõuna teemapüstitusega – üksindusega," märkis leht.

"Makarov on üksik hääl venekeelses kogukonnas, seistes nii eestikeelsuse kui -meelsuse eest, säilitades seejuures tervemõistusliku skepsise kõige äärmusliku suhtes. Ta on samal ajal ka sild nende kahe maailma vahel," lisati samas.

Aasta arvamusliidri tiitel koos sinna juurde käiva Johann Voldemar Jannseni kujuga läheb traditsiooniliselt inimesele, kelle roll Eesti ajakirjanduses ja ühiskonnas on Jannseni saavutuste kõrgusel.

Mullu sai Postimehe aasta arvamusliidri tiitli semiootik Mihhail Lotman, aasta varem kolumnist ja meediaeksperdt Raul Rebane. Enne seda on aasta arvamusliidri tiitli ja Jannseni kuju saanud Jaak Jõerüüt, Jüri Vendik, Ilmar Raag, Tiina Kangro, Edward Lucas, Andres Arrak, David Vseviov, Erkki Bahovski, Enn Soosaar, Mihkel Mutt, Marju Lauristin ja Rein Veidemann.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: