Äripäev: Linnamäe müüb meediakontserni kuulutusteportaale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1552969860000 | amCalendar}}
Margus Linnamäe.
Margus Linnamäe. Autor/allikas: ERR

Ajaleht Äripäev kirjutab ametlikult kinnitamata infole viidates, et Postimees Grupi omanik Margus Linnamäe on müüki pannud kuulutusteärid, mis hiljuti koondati uude struktuuriüksusesse Baltic Classifieds Group OÜ.

"Panganduskuluaarides liigub informatsioon, et müügis on Margus Linnamäele kuuluvad kuulutuseärid, näiteks City24, KV.ee, osta.ee ning samasugused Läti ja Leedu kuulutusteportaalid," kirjutab Äripäev.

2015. aastal Linnamäe poolt koos Postimehe, Läti ja Leedu veebimeedia ja Kanal 2-ga Eesti Meedia nime all omandatud Balti kuulutusteportaalid on ajakirjandusega võrreldes tulus tegevus.

Arvestades kuulutusteäri aastakäibeks 25–30 miljonit eurot ning ärikasumiks suurusjärgus 20 miljonit eurot leiab Äripäev, et kuulutusteäri tehingu väärtus võiks olla vahemikus 140–160 miljonit eurot.

Struktuur muutus sellest aastast

Margus Linnamäe suurosalusega UP Invest lõi kontserni omanduses olevate meediasuunitlusega firmade juhtimiseks jaanuaris uue haldusfirma Media Investments Holding OÜ, mille juhatusse asusid Linnamäe ise, UP Investi juhatuse liige Sven Nuutmann ja AS-i Eesti Meedia juhatuse liige Kristel Volver.

Linnamäe sõnul on ettevõtete ümberstruktureerimise eesmärk grupeerida konkreetses valdkonnas tegutsevad firmad ühtse juhtimise alla. Nii koondab Media Investments Holdingu tütarettevõte Baltic Classifieds Group OÜ nii Eestis, Lätis kui Leedus kuulutuseäridega seotud ettevõtteid, nende hulgas näiteks Allepal OÜ-d, Diginet LTU UAB-d ja City24.

Media Investments Holdingu teise tütarettevõtte AS-i Eesti Meedia halduses on ärisuund, mis tegeleb kõigis kolmes Balti riigis süvendatult klassikalise meediaga. Nii juhib AS Eesti Meedia teiste hulgas Postimehe ja kontserni maakonnalehtede, Kanal 2 ja selle sõsarkanalite, Eesti Meedia raadiojaamade, samuti BNS Leedu, TV Net Sia, 15min UAB, SA Eesti Meedia Fondi ja Loovagentuuri tegevust.

Linnamäe teatas jaanuaris, et ettevõtete struktuuri ümberkujundamise tagant ei tasu otsida varjatud soovi mõni üksus tulevikus maha müüa

Allikas: Äripäev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: