Kohtla-Järve volikogul ei kulunud eelarve vastuvõtmiseks isegi 10 minutit

Kiirpalgatõusu vastuvõtmine Kohtla-Järve volikogus.
Kiirpalgatõusu vastuvõtmine Kohtla-Järve volikogus. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järve volikogu töötegemise aeg jätkab kokkukuivamist: kui veebruari ainus istung kestis 18 minutit, siis neljapäeval toimunud märtsi istungil saadi hakkama veel kiiremini - 13 minutiga. Selle jooksul jõuti muuhulgas võtta vastu linna aastaeelarve ja õnnitleda volikogu sünnipäevalapsi, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Ajaleht meenutab, et jaanuarikuu korralisel istungil oli päevakorras kolm küsimust ja siis kulus nende arutamiseks 18 minutit. Jaanuaris toimus ka üks erakorraline istung, kus arutati linna rahalise kohustuse suurendamist kavandatavas spordilinnakus. Sellele istungile kulus aega 28 minutit, millest 11 minutit oli vaheaeg.

Seega tänavuse aasta esimese kolme kuu jooksul toimunud istungite koguaeg ulatub ligikaudu ühe tunnini ja selle aja jooksul on arutatud kaheksat küsimust.

Kohtla-Järve volikogu aseesimees Arne Berendsen ütles Põhjarannikule, et istungid on viimastel kuudel nii lühikesed olnud, kuna saadikutele pole rohkem materjale tulnud.

Samas on Kohtla-Järve linnavolikogu esimehe Riina Ivanova ametipalk 4320 eurot,märgib ajaleht. Volikogu aseesimehed Vladimir Evve ja Arne Berendsen saavad 540 euro suurust igakuist hüvitist. Komisjonide esimeeste hüvitiste suurus on 378 eurot. Volikogu lihtliige saab 162 eurot ja lisaks veel 108 eurot komisjoni istungil osalemise eest.

Kohtla-Järve volikogu liikmed on sidunud oma palgad ja hüvitised alampalgamääraga. Tänu sellele kasvavad igal aastal koos alampalga tõusuga automaatselt ka nende sissetulekud.  

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: