Kohtla-Järve linnajuhtide palgad tegid järjekordse hüppe

Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko.
Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko. Autor/allikas: ERR

Kuigi alles aasta tagasi kasvasid Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko ja volikogu esimehe Riina Ivanova ametipalgad kolmandiku võrra, tõusid need selle aasta algusest veelgi ja ulatuvad juba 4320 euroni kuus, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Pärast viimaseid kohalikke valimisi kokku tulnud linnavolikogu, kus suur ülekaal kuulub Keskerakonnale, leidis, et linnajuhtide palkadele tuleb hoobilt juurde panna tuhat eurot ehk 33 protsenti. Palgatõstmise määruses seoti nende palk ühtlasi kehtiva alampalgaga: linnapeal ja volikogu esimehel kaheksa ja neljal abilinnapeal seitse alampalka. See kindlustaski automaatselt neile iga-aastase palgatõusu, selgitab ajaleht.

Nii teevad veebruari esimestel päevadel linnavalitsuse raamatupidajad näiteks Jantšenko ja Ivanova pangakontodele jaanuarikuu palgaülekanded, lähtudes uuest määrast 4320 eurot. Nende mõlema palk on viimase 13 kuu jooksul seega kasvanud 1320 euro ehk 44 protsendi võrra. 

Enam-vähem sama hästi on läinud ka abilinnapeadel Deniss Veršininil, Viive Keskkülal, Niina Aleksejeval ja Vitali Borodinil. 2017. aasta detsembris oli nende palk 2720 eurot, nüüd juba 3780 eurot ehk 39 protsenti rohkem.

Et Kohtla-Järve on üks väheseid omavalitsusi, kus linnajuhtide palk on seotud alampalga määraga, siis tänu sellele jõudsid Ivanova ja Jantšenko oma teenistusega veelgi lähemale kahe Eesti suurema linna − Tallinna ja Tartu linnajuhtide palgatasemele. Tallinna linnapea ja volikogu esimehe ametipalk on 5288 eurot, Tartu linnapeal 4500 eurot. Volikogu juhtide arvestuses kerkis aga Riina Ivanova palga poolest teisele kohale, jättes selja taha Tartu volikogu esimehe Aadu Musta.

Valdavas enamikus Eesti omavalitsustes ei ole aga volikogu esimehel üldsegi täispalgaline ametikoht ja selles rollis inimestele makstakse hüvitist, mille suurus on üldjuhul mitu korda väiksem kui Riina Ivanova palk.

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: