S&P hoiatas taas leppeta Brexiti negatiivsete mõjude eest

Briti naelad.
Briti naelad. Autor/allikas: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images/Scanpix

Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard & Poor's (S&P) hoiatas Ühendkuningriiki taas leppeta Brexiti eest, tuues välja, et see kahjustaks inimeste sissetulekut, majanduskasvu ja riigieelarvet.

S&P teatel piiraks leppeta lahkumine oluliselt Suurbritannia ligipääsu Euroopa turgudele. Kui see juhtub, tooks see kaasa elamuhindade negatiivse hinnasurve, riigivõla olulise kasvu ja naela väärtuse edasise languse.

Reitinguagentuur hoiatas, et sellise stsenaariumi korral vähendataks ka Briti praegust AA krediidireitingut.

Briti parlamendisaadikud hääletavad esmaspäeval peaminister Theresa May lahkumisleppe alternatiivide üle. May leppe Euroopa Liiduga on parlament kolm korda tagasi lükanud.

Euroopa Liit andis Ühendkuningriigile 12. aprillini aega, et tulla välja uue plaaniga või lahkuda blokist leppeta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: