Eesti 200 läheb europarlamendi valimistele täisnimekirjaga

{{1554189120000 | amCalendar}}

Erakonna Eesti 200 juhatus otsustas teisipäeval, et saadab Euroopa Parlamendi valimistele täisnimekirja. Kandidaadid teeb erakond avalikuks reedel.

"Me ei ole püssi nurka visanud, läheme kindlasti Euroopa Parlamendi valimistele. Läheme täisnimekirjaga," ütles Kallas "Aktuaalsele kaamerale".

Kallas märkis, et nimekiri on põhimõtteliselt valmis, aga erakond teeb selle avalikuks reedel.

Kallas ütles, et Eesti 200 poolt peaks europarlamendi valimistel hääletama need inimesed, kes on pettunud praeguses poliitilises olukorras.

"Eesti 200 on see poliitiline jõud, kelle poole peaks pöörduma need, kes tänases poliitilises olukorras ei ole rahul ja kes on mures sellepärast, et Eestilt võetakse tulevik," rääkis Kallas.

Kallase hinnangul ei tegeleta praegu Eesti tuleviku planeerimisega, vaid hoopis võimukohtade jagamisega. "See teeb murelikuks ja see on see, miks Eesti 200 ei ole valmis kuhugi ära minema ja jätkama võitlust. Me lähme ikkagi Eesti tuleviku jaoks seda pikka plaani edasi tegema," lausus Kallas.

Esmaspäeval ütles Kallas ERR-ile, et täisnimekirjaga erakond valimistele ilmselt ei lähe.

Keskerakonna liige Raimond Kaljulaid ütles ERR-ile teisipäeval, et spekulatsioonid, et ta võiks Eesti 200 nimekirjas Euroopa Parlamenti kandideerida, ei vasta tõele. Küll on ta otsustanud, et läheb kindlasti riigikogusse.

Kristina Kallas Kaljulaidi kandideerimist ei välistanud. "Me tuleme oma nimekirjaga välja reedel ja siis esitame kõik nimed, kes on meiega valmis kandideerima Euroopa Parlamendi valimistel," sõnas Kallas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: