Kolmapäeval algab kandidaatide esitamine europarlamendi valimisteks

Isamaa esinumber EP valimistel on Riho Terras.
Isamaa esinumber EP valimistel on Riho Terras. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kolmapäeva hommikul kell 10 algab kandidaatide ülesseadmine Euroopa parlamendi valimisteks. Kautsjon iga kandidaadi kohta on 2700 eurot.

Enne kandidaatide esitamist peavad erakonnad ja üksikkandidaadid tasuma kautsjoni, mis neil valimistel on 2700 eurot iga kandidaadi kohta. Viimane päev kandidaate registreerimiseks esitada on 6. aprillil kell 18.00.

Eesti valib Euroopa parlamenti seitse liiget, erakonna maksimaalne nimekirja pikkus on üheksa kandidaati. Lisaks Eesti kodanikele on kandideerimisõigus ka teiste Euroopa Liidu riikide kodanikel.

Euroopa parlamendi valimised toimuvad Eestis 26. mail. Välisesindustes saab hääletada ajavahemikus 11.-16. maini, Eestis algab e-hääletamine ja eelhääletamine 16. maist.

Erakondadest on oma europarlamendi üheksaliikmelised valimisnimekirjad avalikustanud praeguseks Reformierakond ja Isamaa. Reformierakonna nimekirja veab Andrus Ansip ja Isamaa oma Riho Terras.

Teistest parteidest on teada, et suure tõenäosusega juhib sotsiaaldemokraatide erakonna nimekirja Marina Kaljurand ja EKRE oma Mart Helme. Keskerakonna esinumbriks saab arvatavasti Yana Toom.

Parlamendivälistest parteidest on teada, et Eestimaa Roheliste esinumbriks saab Evelin Ilves. Kandideerimist europarlamenti on kinnitanud ka Eesti 200 ja Elurikkuse erakond. Mitmed erakonnad panevad oma europarlamendi nimekirjad paika eeloleval nädalavahetusel toimuvatel volikogudel.

Euroopa parlamendi valimistest saab lugeda siit ja siit.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: