Kaljulaid arutas belglaste kuninga Philippe I-ga julgeolekuküsimusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1554204240000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid võttis teisipäeval Kadriorus vastu Eestisse töövisiidile saabunud belglaste kuninga Philippe I. Töökohtumisel keskenduti peamiselt julgeolekuküsimustele.

President Kaljulaid tänas kohtumise alguses belglaste kuningat Belgia panuse eest NATO ühise julgeoleku tagamisel. Alates jaanuarist teenib Tapal Ühendkuningriigi poolt juhitud NATO lahinggrupis ligi 300 Belgia kaitseväelast.

Samuti on belglased korduvalt panustanud Balti õhuturbesse, olles seejuures 2004. aastal esimene siia oma hävituslennukid saatnud riik.

Riigijuhid vahetasid kohtumisel mõtteid julgeolekuolukorra üle nii meie regioonis kui laiemalt. "Kuigi otsene oht mõnele NATO liikmesriigile on väike, on meie kõigi huvides näidata maailmale, et NATO on ühtne ja kaitseb oma julgeolekut ühiselt. Nii meil Tapal kui mujal Baltimaades ja Poolas teenivad liitlaste väed ongi selge signaal sellest ühtsusest," ütles president Kaljulaid kohtumisel.

Lisaks arutati küberjulgeoleku ja hübriidohtudega seonduvat, aga ka Euroopa Parlamendi valimiste eel riikide ees seisvaid väljakutseid.

Belglaste kuningas Philippe I on teisipäeval Eestis töövisiidil. Lisaks kohtumisele presidendiga külastas kuningas ka e-Eesti esitluskeskust ning Tapal teenivaid Belgia vägesid.

Tapal kohtus kuningas Philippe I Belgia kaitseväelastega ja vaatas näidislahingut. Kuningat saatsid Tapal Belgia välis- ja kaitseminister Didier Reynders ja Eesti kaitseminister Jüri Luik.


Kaitseminister Jüri Luige sõnul on selge, et kaitsekoostöö liitlaste vahel on väga oluline, kuid tähtis on, et liitlaste vahel oleks ka muudes valdkondades tihedad suhted, sest niimoodi mõistame paremini üksteise kaitsmise väärtust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: