Euroopa Komisjon: Briti maksusoodustus suurfirmadele on ebaseaduslik

Briti naelad.
Briti naelad. Autor/allikas: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images/Scanpix

Euroopa Komisjon teatas teisipäeval, et maksusoodustus, mille Ühendkuningriik andis nimetamata rahvusvahelistele kontsernidele, on vastuolus riigiabi reeglitega.

Komisjon ei teatanud, kui suures ulatuses ebaseadusliku riigiabi tagastamist nõutakse ega seda, mis ettevõtetega tegu oli. Samas öeldi, et maksusoodustusega tehti teatud rahvusvahelistele kontsernidele ebaõiglane erand Ühendkuningriigi maksude vältimise vastastest reeglitest.

"See on Euroopa Liidu riigiabi reeglite järgi keelatud. Ühendkuningriik peab need ebaõiglased maksusoodustused nüüd sisse nõudma," lausus Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager.

Euroopa Komisjon märkis, et otsus oli osaline ja uurimine ei leidnud rikkumisi Briti maksuotsuste teistes aspektides.

Otsus tuli paar päeva pärast 29. märtsi, mil Suurbritannia pidi esialgse plaani järgi Euroopa Liidust lahkuma ja see on meeldetuletus, et riik peab täitma ka Brexiti järel oma kohustusi Euroopa Liidu ees.

Lisaks Ühendkuningriigile on Euroopa Komisjon nõudnud, et ebaõiglasi maksusoodustusi nõuaks suurfirmadelt sisse Holland, Luksemburg ja Iirimaa.

"On selge, et kõik Ühendkuningriigis tegutsevad rahvusvahelised firmad peavad tasuma oma õiglase osa makse," ütles Briti rahandusministeeriumi pressiesindaja.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: