Kolm erakonda andsid ülevaate läbirääkimiste lõpusirgele jõudmisest

Foto: ERR

Võimuliidu leppe läbirääkimiste kolmapäevases voorus olid muude küsimuste hulgas ministri- ja teiste tähtsamate ametikohtade jaotus erakondade vahel. Tulemused avalikustatakse laupäeval.

Kolmapäeval kohtusid erakondade esimehed ning pärast seda jätkusid arutelud juhatustes. Reedel lähevad läbirääkimised edasi.

"Võib öelda, et siin kriitilised hetked on juba ületatud. Siin neli, viis päeva tagasi oli päris ärev meeleolu. tänaseks on see ületatud ja käib võimuliidu lepete lihvimine. Ja siis inimressursi küsimused - kes kuhu läheb ja kuidas võimu hakatakse teostama," kommenteeris Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Isamaa eestiseisuse liige Urmas Reinsalu ütles, et läbirääkimised ei olnud kerged. "Ma olen osalenud ka närvilisemates läbirääkimistes. Aga mitte kunagi ei ole läbirääkimised kerged olnud nagu ka seekord. Suures plaanis need asjad liiguvad oma loogilise tulemuseni," ütles Reinsalu.

Mart Helme sõnul on ministriportfellide jaotus vaid osa suuremast paketist ning lisas, et otsustamine võtab aega. Ministrikandidaate otsib EKRE oma erakonnast.

"Ehkki, ma ei välista, et võib olla ka erandeid, siis hetkel meil küll mingeid erandeid välja pakkuda ei ole," sõnas Helme.

Helme arvas, et loodavas valitsuses saavad olema ministrid ka kõigi kolme erakondade esimehed.

Milline ministriportfell Mart Helmele kuuluda võiks sõltub sellest, millised ministeeriumid EKRE saab.

"Ma küll ei spekuleeri selle üle, et ma olen järgmine välisminister. Ma ei ütle tänasel päeval ühegi ministeeriumi nime, kuhu ma võiksin sattuda," lausus Helme.

Kui uue valitsuse ametisse astumiseni on veel aega, siis riigikogu valib esimehe juba homme. Koalitsiooni kandidaat on Henn Põlluaas EKRE-st.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: