Raimond Kaljulaid, Taavi Aas ja Tõnis Mölder naasid Tallinna volikokku

Raimond Kaljulaid
Raimond Kaljulaid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eelmisel nädalal riigikogu liikmeteks saanud endine Tallinna linnapea Taavi Aas, üks tema endisi asetäitjaid Tõnis Mölder ja endine Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid taastasid oma volitused Tallinna linnavolikogus, kinnitas Tallinna valimiskomisjon.

Kaljulaiu naasmine on tähtis jõudude vahekorra suhtes linnavolikogus. Eelmisel nädalal lahkus poliitik Keskerakonnast, millel on volikogus 79 kohast 40.

"Esitasin eile just avalduse oma volituste taastamise kohta volikogus ja seepärast ei ole ma veel otsustanud, kellega hakkan seal koostööd tegema," ütles praegu parteitu Kaljulaid ERR-i venekeelsele portaalile.

Tuleval nädalal peavad saadikud valima uue Tallinna linnapea. Keskerakonna kandidaat sellele kohale on Mihhail Kõlvart, kuid Kaljulaid ei osanud veel öelda, kas toetab teda.

"Kõigepealt tahaksin seda küsimust Mihhailiga isiklikult arutada. Viimane kord suhtlesin temaga umbes kaks nädalat tagasi. Siis ei olnud ta veel linnapeakandidaat ja mina kuulusin veel Keskerakonda," lausus ta.

Kaljulaiu volikokku naasmise tõttu pidi sealt lahkuma tema asendusliige Anna Krõlova. Taavi Aasa volikokku tuleku tõttu lahkus sealt Igor Kravtšenko. Tõnis Möldrile vabastas koha Miroslav Berezovski.

Lisaks tuli linnavolikokku tagasi ka Haabersti endine linnaosavanem Marek Jürgenson, mistõttu lahkus tema asendusliige Inga Rumjantseva.

Riigikokku pääsenud endine Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jurvejeva-Skuratovski pikendas oma volituste peatamist linnavolikogus 31. augustini. Samuti Keskerakonnast riigikokku läinud Viktor Vassiljev otsustas loobuda tööst linnavolikogus kuni oma parlamentaarsete kohustuste lõppemiseni.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: