Kaljulaid jääb Kõlvarti hääletusel neutraalseks

Raimond Kaljulaid.
Raimond Kaljulaid. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonnast lahkunud ja Tallinna linnavolikogu liikmeks siirdunud Raimond Kaljulaid teatas, et jääb neljapäeva õhtul toimuval Tallinna linnapea valimise hääletusel neutraalsels.

"Mul ei ole mul põhjust Mihhail Kõlvartit umbusaldada ja tema vastu hääletada. Olen otsustanud, et jään tänasel hääletusel neutraalseks, ei hääleta Kõlvarti poolt ega vastu. Leian, et see on kõige enam kooskõlas mulle linnavolikogu valimistel antud mandaadi, põhjatallinlaste huvide ning praeguse poliitilise olukorraga riigis," kirjutas Kaljulaid blogipostituses.

Tegelikult oleks ka Kaljulaidi vastuhääletamise korral Kõlvarti võimalused linnapeaks saada suured, kuna tema poolt plaanib hääletada ka Deniss Boroditš. "Esimese hooga ma ütleks, et ma ei näe põhjust vastu hääletada. Ma toetan," ütles Boroditš kolmapäeval ERR-ile. 

Viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järel sai Keskerakond 79-liikmelises Tallinna volikogus 40 kohta ehk napi absoluutse häälteenamuse. Praegu on Tallinna volikogu kodulehel keskfraktsiooni liikmete arvuks mainitud küll 36, aga tegelikult on Keskerakonna saadikute arv volikogus suurem, sest osa riigikogu valimiste järel volikogusse minna otsustanud poliitikuid on hetkel veel fraktsioonivabade volinike nimekirjas.

Selliseid volinikke on kokku kuus: Taavi Aas, Deniss Boroditš, Marek Jürgenson, Raimond Kaljulaid, Tõnis Mölder ja Edgar Savisaar. Ehk kindlalt tulevad 36 kohale juurde kolm keskerakondlast Aas, Jürgenson ja Mölder. Samuti saab Keskerakond arvestada Reformierakonna nimekirjas volikogusse saanud, kuid mullu augustis erakonnast lahkunud ja Tallinna Linnatranspordi juhiks valitud Boroditši häälega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: