Kaljulaidi siirdumine volikokku Keskerakonna enamust seal ei murra

Raimond Kaljulaid (paremal) ja Mihhail Kõlvart (vasakul).
Raimond Kaljulaid (paremal) ja Mihhail Kõlvart (vasakul). Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kuigi Raimond Kaljulaid lahkus Keskerakonnast ja siirdus Tallinna volikogu fraktsioonituks liikimeks, säilitab Keskerakond Tallinna volikogus sisuliselt napi absoluutse häälteenamuse. See enamus valib neljapäeval linnapeaks Mihhail Kõlvarti.

Viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järel sai Keskerakond 79-liikmelises Tallinna volikogus 40 kohta ehk napi absoluutse häälteenamuse.

Pärast riigikogu valimisi toimunud vangerdusi säilitab Keskerakond oma enamuse hoolimata sellest, et Raimond Kaljulaid lahkus erakonnast ja otsustas taastada oma linnavolikogu liikme volitused.

Tallinna volikogu kodulehel on keskfraktsiooni liikmete arvuks mainitud 36 ja see on tekitanud avalikkuses üksjagu segadust. Tegelikult on Keskerakonna saadikute arv volikogus suurem, sest osa riigikogu valimiste järel volikogusse minna otsustanud poliitikuid on hetkel veel fraktsioonivabade volinike nimekirjas.

Selliseid volinikke on kokku kuus: Taavi Aas, Deniss Boroditš, Marek Jürgenson, Raimond Kaljulaid, Tõnis Mölder ja Edgar Savisaar. Ehk kindlalt tulevad 36 kohale juurde kolm keskerakondlast Aas, Jürgenson ja Mölder. Samuti saab Keskerakond arvestada Reformierakonna nimekirjas volikogusse saanud, kuid mullu augustis erakonnast lahkunud ja Tallinna Linnatranspordi juhiks valitud Boroditši häälega.

Ka kauaaegne Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on volikogus ja võib vajadusel erakonda toetada, ehkki valiti sinna valimisliidu (Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn) nimekirjas.

Neljapäeval toimub Tallinna linnavolikogu erakorraline istung, kus päevakorras on üks punkt - linnapea valimine. Linnapeaks valitakse suure tõenäosusega senine volikogu esimees Mihhail Kõlvart. Linnapea tool jäi vabaks, kuna Taavi Aas kandideeris edukalt riigikogusse ning temast saab arvatavasti majandus- ja taristuminister. Kui Aas saab ministriks, tuleb tal oma koht volikogus vabastada järgmisele keskerakondlasele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: