Tallinna volikogu hääletab Kõlvarti linnapeaks valimise üle

Mihhail Kõlvart
Mihhail Kõlvart Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna volikogu hääletab neljapäeval selle üle, kas Keskerakonna aseesimehest Mihhail Kõlvartist saab uus Tallinna linnapea.

Seni Tallinna volikogu esimehe ametikohal töötanud Kõlvartist saaks linnapea Taavi Aasa asemel, kes uue valitsuse ametisse astumisel saaks uueks majandusministriks.

Viimaste kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järel sai Keskerakond 79-liikmelises Tallinna volikogus 40 kohta ehk napi absoluutse häälteenamuse. Pärast riigikogu valimisi säilitab Keskerakond enamuse hoolimata sellest, et riigikokku valitud Raimond Kaljulaid lahkus erakonnast ja taastas oma linnavolikogu liikme volitused.

Kaljulaid ütles kolmapäeval, et ei tea veel, kuidas ta kavatseb hääletada ning loodab Kõlvartiga enne volikogu istungit kohtuda. Ta soovib eelkõige teada, kuidas erinevad Kõlvarti mõtted Aasa omadest ja millised on plaanid Põhja-Tallinnaga. Kaljulaid oli enne riigikogusse valimist Põhja-Tallinna linnaosa vanem.

Kõlvart on varem öelnud, et Tallinna arendamine on keeruline, kuna tuleb säilitada nii ajaloolisi kui ka keskkondlikke väärtusi ja samas arendada nüüdisaegset linnasüsteemi. Kõlvarti sõnul peab muutuma ka haridussüsteem, sest iga aastaga kasvab ühiskonnas erivajadustega laste arv.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: