Tallinnas toimub teisipäeval suur tänavatepesu ({{commentsTotal}})

Tänavapesu masin.
Tänavapesu masin. Autor/allikas: Tairo Lutter/Eesti Meedia/Scanpix

Teisipäeval kell 12 saadab Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf Mere puiesteelt teele puhastusmasinate kolonni, mis suundub linna tänavaid tolmust puhtaks pesema. Aktsioonis osaleb 13 masinat – kümme pesurit ja kolm vaakumimurit.

Raepressi teatel on Tallinna kommunaalameti lepingupartnerid on alates 19. märtsist sõidu- ja kergliiklusteedelt kokku kogunud 3875 tonni pühkmeid ja 327 tonni olmejäätmeid. Tänavate pesemiseks on kasutatud alates aprilli algusest 4270 kuupmeetrit vett.

Puhastustöid teevad keskmiselt 40 tänavapuhastusmehhanismi ning lisaks mehhanismidele on väljas 26 käsitööbrigaadi kokku 72 heakorra töötajaga, kes koristavad ohutussaari, ülekäike ja teemaa haljasalasid.

Tallinna ja hooldusfirmade vahel sõlmitud lepingute järgi peab peatänavatel kevadpuhastus olema lõpetatud hiljemalt 30. aprilliks. Alates maikuust jätkatakse regulaarset tänavate puhastamist suviste hooldusnõuete alusel.

Tallinna kommunaalamet tuletab kinnistuomanikele meelde, et heakorra eeskirja kohaselt peab omanik hoidma korras oma kinnistu kui ka selle piirdeaia ja tegema heakorratöid kinnistuga piirneval alal.

Toimetaja: Marko ToomingHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: