Tallinn maksab suvel tänavate koristamise eest üle nelja miljoni euro

Tänavate puhastus.
Tänavate puhastus. Autor/allikas: ERR

Kui tavaliselt peetakse avalikult arvet Tallinna kulutuste üle lume- ja libedusetõrjele, siis vähem teada on fakt, et ka suvel kulub pealinnal tänavate puhastusele miljoneid eurosid.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg ütles, et linna maksab maist oktoobrini puhastustööde eest 4,5 miljonit eurot. Sellele lisanduvad ka linnaosavalitsuste tööd. Tema sõnul on linnaosade puhastustööde aastaeelarve kokku 1,9 miljonit eurot. 

Võrdluseks, novembrist aprillini maksab linn koristustööde eest 9,2 miljonit eurot.

"Suveperioodil puhastatakse sõiduteid, kõnniteid, jalgratta- ja jalgteid, parklaid, treppe, ühissõidukite peatusi, sildu ja viadukte, tunneleid ja muid teerajatisi ning hooldatakse haljasalasid," selgitas Sulg. 

Kiirmagistraale puhastatakse tema sõnul kolm korda nädalas, põhitänavaid ja nende parklaid ning treppe korra nädalas, kõrval- ja jaotustänavaid ning parklaid kaks korda kuus. Veotänavaid, väljakuid, parkimisplatse ja kvartalisiseseid teid puhastatakse kord kuus. Kõnniteede, jalgratta ja jalgteede koristuse tihedus sõltub nende seisundist.

"Talviti ennetatakse libedust ja vajadusel tõrjutakse lund ja libedust sõiduteedel, kõnniteedel, jalgratta- ja jalgteedel, parklates, treppidel, ühissõidukite peatustes, sildadel ja viaduktidel, tunnelites ja muudel teerajatistel prognooside alusel vastavalt hooldetsükli ajale. Sõltuvalt lumesaju hulgast kogutakse talviti lund kitsamatest ja liikumist piiravatest kohtadest ja veetakse ka ära," ütles Sulg.

Sule sõnul teeb Tallinnas puhastustöid Tänavapuhastuse AS, Eesti Keskkonnateenused AS, Tallinna Kommunaalteenused OÜ ning Kadrioru pargi tänavakoristusüksus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: