ERR Pariisis: meeleolu Jumalaema kiriku juures on ehmunud ja uudishimulik

Tulekahju Pariisi Jumalaema kirikus.
Tulekahju Pariisi Jumalaema kirikus. Autor/allikas: AP/Scanpix

Pariisis Jumalaema kiriku juures viibiv ERR-i korrespondent Epp Ehand ütles, et teisipäeva keskpäevaks oli kiriku juurde kogunenud väga palju inimesi ning kuna päevavalguses on põlengukahjud hästi näha, on inimeste meeleolu nüüd pigem ehmunud ja uudishimulik.

"Praeguseks on tuletõrje küll tule kustutanud, aga päästeautod on kiriku juures alles ning ala on politseinilintidega ka kinni pandud. Käib konstruktsioonide kontroll ehk kui kindlad need pärast suurt põlengut on," rääkis kiriku vahetuses läheduses viibiv Epp Ehand.

ERR-i korrespondendi sõnul on kiriku juurde kogunenud väga palju inimesi, kelle seas annavad tooni turistid ja ajakirjanikud.

"Siin on väga palju inimesi. Jumalaema kirik oli suur turismimagnet ja on seda ka põlenud kujul. Siin on palju turiste ja ajakirjanikke. Pariislasi on mõnevõrra vähem. Inimeste meeleolu on teistsugusem kui öösel põlengu ajal. Päevavalguses on kahjud hästi näha ning inimesed uurivad, arutavad, näitavad näpuga mingitele detailidele ja teevad pilte. Ehmunud ja uudishimulik on meeleolu," sõnas Ehand.

ERR-i korrespondendi sõnul on prokuratuur algatanud uurimise õnnetusjuhtumi põhjustamisena ja viib läbi renoveerimistöid teinud töömeeste ülekuulamist. 

"Prantsuse jõukurid on andnud teada sadade miljonite annetamisest kiriku taastamiseks. Aga see taastamistöö võtab meeletult aega ja raha. Võibolla terve põlvkond näeb Jumalaema kirikut ainult tellingutes," arvas Ehand.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: