USA piirab reisimist ja rahaülekandeid Kuubale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

John Bolton Floridas Coral Gablesis Sigade lahe invasiooni veteranide ühenduse ruumes Kuuba piiranguid välja kuulutamas.
John Bolton Floridas Coral Gablesis Sigade lahe invasiooni veteranide ühenduse ruumes Kuuba piiranguid välja kuulutamas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon teatas kolmapäeval, et piirab reisimist ja rahaülekandeid Kuubale, pöörates nii tagasi ekspresident Barack Obama ajal alanud suhete soojenemise.

"Need uued meetmed aitavad hoida Ameerika dollareid eemal Kuuba režiimist," ütles Miamis peetud kõnes riikliku julgeoleku nõunik John Bolton.

Pöördudes 1961. aasta Sigade lahe nurjunud dessandi veteranide poole, märkis Bolton, et USA hakkab piirama inimeste külaskäike oma sugulaste juurde Kuubale. Ta lausus, et Ühendriigid kehtestavad ka piirangud rahale, mida pered saavad saareriiki saata.

Mõni tund varem oli välisminister Mike Pompeo teatanud, et USA lubab oma kohtutel menetleda hagisid seoses varade võõrandamisega Kuubal pärast Fidel Castro 1959. aasta kommunistlikku revolutsiooni.

Seadus, mis võimaldab kaevata kohtusse võõrandatud kinnisvaral tegutsevaid välisfirmasid, jõustub 2. mail.

"Kõik isikud või ettevõtted, mis teevad äri Kuubas, peaksid selle teadaande meelde jätma," ütles Pompeo ajakirjanikele.

1996. aastal vastu võetud seadusega lubatakse eksiilis elavatel kuubalastel esitada USA kohtutesse hagisid nii erafirmade kui ka Havanna keskvõimu vastu riigistatud varalt kasu saamise eest.

Ühendriikide järjestikused valitsused on seni seaduse jõustumist edasi lükanud.

Kanada ja Euroopa mõistsid USA sammu hukka ning lubavad oma firmasid hagide eest kaitsta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: