USA uued sammud pole Kuuba turismisektorile veel tugevat hoopi andnud

USA püüab Kuuba kommunistlikule valitsusele survet avaldada ja rakendas mai algusest ellu seadusesätte, mis võimaldab kohtusse kaevata isikud või ettevõtted, kes on saanud kasu Kuuba 1959. aasta revolutsiooni järel riigistatud vara kasutamisest.

Nn Helms-Burtoni seadus võeti vastu juba 1996. aastal, aga seni on USA presidendid selle sätte jõustamisest loobunud, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kuuba võimude sõnul on seadus vastuolus rahvusvahelise õigusega, sest natsionaliseerimine toimus seaduslikult ja pealegi ei olnud vara omanikud sel ajal USA kodanikud.

Uued meetmed on suunatud eelkõige välisinvesteeringute ja turismisektori pihta, aga mitmed välismaised turismiettevõtjad on toonitanud, et ei lase end sellest häirida.

"Me teame (seadusega kaasnevaid) ohte, aga ausalt öeldes ei ole selles paar nädalat tagasi jõustunud sättes midagi uut ega üllatavat. Minu arvates on üldine meeleolu positiivne. Loomulikult on meie selja taga ka Euroopa Liit ja teiste riikide valitsused. Ma arvan, et jätkame samamoodi kui enne," rääkis Kempinski hotelli müügi- ja turundusdirektor Alessandro Benedetti.

"Ärikohtumine näitas taas, et huvi saareriiki investeerida on olemas, samuti Hispaania ettevõtete kindlaks jäämist (Kuubal tehtud) investeeringutele ning jätkuvat huvi selle piirkonna vastu," märkis Hispaania vasakpoolse valitsuse tööstus-, kaubandus- ja turismiminister Maria Reyes Maroto.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: