Izmailova: keegi ei sundinud mind linnavalitsusest lahkuma

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna abilinnapea ametist taandunud Roheliste juht Züleyxa Izmailova ütles Raadio 2 saates "Achtung. Lobjakas", et linnapea Mihhail Kõlvart ei sundinud teda lahkuma.

Intervjuu läbi viinud ajakirjanik Andus Karnau küsis Izmailovalt, kas ta lahkus linnavalitsusest ise või uus linnapea Mihhail Kõlvart sundis teda lahkuma.

"Mind õnneks keegi ei sundinud lahkuma, aga sundis lahkuma see teadmine ja see olukord, mis täna siin Eestis valitseb, kus Rohelised ei ole parlamendis esindatud. See on väga tõsine probleem minu ja Roheliste ning üldse keskkonnateadlike inimeste jaoks," ütles Izmailova ja lisas, et keskendub nüüd erakonna ülesehitamisele.

Izmailova rääkis, et Tallinna linnavalitsus näeb seestpoolt välja täiesti teistsugune, kui meedias võib kõlama jääda. "Seal on väga palju toredaid ja töökaid inimesi, kes iga päev näevad vaeva selle nimel, et Tallinna linn oleks oma elanike jaoks parim koht elamiseks," lausus ta.

Izmailova sõnul tõi ta linnavalitsusse rohelisi tuuli ja läbipaistvat juhtimist.

Küsimusele, miks Roheliste ideed ei taha Eestis kuidagi valijateni jõuda, vastas Izmailova, et nad ei ole olnud osavad kommunikeerijad ja ei oska oma ideid piisavalt hästi inimestele tutvustada.

Rääkides põletavamatest keskkonnateemadest tõi Izmailova välja emissioonide vähendamise ja taastuvenergiale ülemineku, fossiilkütuste kasutamise vähendamine ning teise olulise teemana metsa kaitse. Izmailova avaldas lootust, et ka ajakirjanduses leiaksid need teemad rohkem kajastust.

Euroopa Komisjoni uue presidendina toetaks Izmailova Roheliste kandidaati.
Lõpetuseks palus Karnau prognoosida, kes võidab Eestis europarlamendi valimised ja kas Rohelistel on lootust ühele kohale või mitte.

"Lootust ühele kohale ikka on," vastas Izmailova.

Valimised võidab tema hinnangul Reformierakond. "Ma usun, et Reformierakonna valija tuleb vast välja ja hääletab Reformierakonna poolt," sõnas Izmailova.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: