Kapo: maja juurdeehituse hinna tingivad turvanõuded ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp
Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kaitsepolitseiameti pressiesindaja Harrys Puusep selgitas, et kapo peahoone remondi ja juurdeehituse hinna tingivad turvanõuded.

"Prognoositud võimaliku hinna tingivad julgeolekuasutusele ja eriti selle turvaalale esitatavad nõuded. Peaaegu kõik kaitsepolitsei tööruumid peavad vastama turvaala nõuetele ning üldiselt öeldes peitub siin ka põhjus, miks julgeolekuasutuse maja ei saa võrrelda tavapärase büroohoonega," ütles Puusepp ERR-ile.

Küsimusele, kas kapo on kaalunud oma peakorterile ka mõnda teist asukohta, vastas ta, et kunagi oli kaalumisel ka teine asukoht, aga sellest loobuti.

"Praeguses tööhoones peab saama edasi töötada, mistõttu tuleb uus maja välja ehitada ning seejärel vana maja renoveerida," sõnas Puusepp.

Postimees kirjutas kolmapäeval, et ruumipuuduse all kannatav kaitsepolitseiameti (kapo) peahoone Tallinnas Tõnismäel vajab remondiks ja juurdeehituseks 54 miljonit eurot.

Koalitsioonile esitatud dokumendis on kirjas, et kapo hoone "pole sobilik julgeolekuohtude ennetamise ja maandamise jaoks ega vasta personali vajadustele".

Kapo soovib oma krundil Toompuiestee 3 mõned vanad hooned lammutada ning püstitada uue hoone, samuti on siseministeeriumi käsutusse antud Endla tänavale avanev, viimati Mereakadeemiale kuulunud vana koolihoone, mille kapo samuti sooviks lammutada ja selle asemele uue hoone ehitada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: