Aab lubab jätkata ametnike arvu vähendamisega

Jaak Aab.
Jaak Aab. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tulevane regionaalminister Jaak Aab lubab jätkata poolelijäänud riigireformi. See tähendab ametnike arvu vähendamist, tugiteenuste tsentraliseerimist ja ka ametikohtade väljaviimist maakondadesse.

Küsimusele, milliseid ameteid saab veel Tallinnast välja viia, vastas Jaak Aab, et ei tahaks hakata asutuste ametnikke hirmutama, aga plaan on reformiga jätkata küll.

"Seda ei saa teha riigihalduse minister üksi. Need asutused on jaotatud ju ministeeriumite haldusalades, see otsus tuleb võtta vastu koos. Küll aga ma olen valmis selle otsuse ette valmistama, rääkima koalitsiooni osapooltega läbi. Praegu on küll plaan teha üks selline nimekiri asutustest ja sinna taha võimalikud asukohad ka," ütles Aab ERR-ile.

"Kui me räägime praegusest protsessist, mis on kestnud kolm aastat, siis on välja viidud üle 800 töökoha, mis ei olegi paha, sest 1000 oli eesmärk," lisas Aab veel.

Ühtlasi jätkab uus minister riigimajade rajamisega, kuhu riigiteenuseid koondada. Üks asi, millega Aab soovib tegeleda, on ka euroraha jagamise korrastamine.

Jaak Aab ütles, et riigieelarve strateegia peab olema valmis mai lõpuks. Siis on ka selgem, milliseid eesmärke uus koalitsioon suudab läbi viia.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: