Haigekassa hüvitisega allergiaravimi ostjail tuleb rohtu vahetada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ravimid. Autor/allikas: ERR

Kevadine allergiahooaeg on käes, kuid kui seni on haigekassa soodusravimite loetelus olnud loratadiini sisaldavad ravimid, siis nüüd saab soodusretseptiga osta allergiarohtu, mille toimeaine on desloratadiin.

Haigekassa peaspetsialist Vivika Tamra ütles ERR-ile, et Claritini ja Loratini ei hüvitata enam sellepärast, et neid turustavad ravimitootjad ei ole esitanud haigekassale soodusravimite loetellu lisamise taotlust.

Desloratadiini sisaldavate ravimite tootjad esitasid aga haigekassale taotlused, mis vastasid kriteeriumitele. Lisaks lõppesid positiivselt ka hinnaläbirääkimised ravimitootja ning haigekassa vahel.

"Taotlus ja hinnalepe on absoluutselt vajalikud eeldused ravimite kompenseerimisel, sest seeläbi välistatakse ootamatud hinnamuutused (hinnatõusud) ja ravimitootja võtab kohustuse ravimi turul püsimise ehk tarnekindluse eest," selgitas Tamra.

Tema sõnul on ravimitootja taotlus tavaliselt esimene samm, et ravim soodusravimite loetellu lisada.

Soodustamise kehtestamisel lähtub haigekassa aga mitmetest kriteeriumidest, nagu vajadus ravimi järele, selle tõendatud efektiivsus ja ohutus, hinnataseme õigustatus ja palju muud.

Õietolmu kontsentratsioon õhus on kõrge kevadest sügiseni, kui õitsevad puud ja taimed. Allergialiidu andmetel on Eestis õietolmuallergikuid umbes 150 000. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: