Kevadtormi ründelennukid teevad hilisõhtul treeninglende Virumaa kohal

Poola ründelennuk
Poola ründelennuk Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Õppusel Kevadtorm osalevad Poola ründelennukid Su-22 teevad reede hilisõhtul madallende Lääne- ja Ida-Virumaa kohal, mis on vajalikud ettevalmistuseks järgmisel nädalal algavaks õppelahingute etapiks.

Lennud toimuvad reedel ajavahemikus kell 21-22.30 ning toovad kaasa tavapärasest suurema mürataseme. Kaitsevägi palub kõigil piirkonna elanikel sulgeda oma koduloomad siseruumidesse ning hoiatada lapsi ning eakaid toimuvast ja jagada neile selgitusi.

Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused.

Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: