Ruhnu soovib kaubaveoks lisalaeva

Laev Amalie.
Laev Amalie. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Ruhnu vald teatas pöördumises majandusministeeriumile, et mandrilt kauba saarele vedamiseks oleks vaja lisalaeva, kuna parvlaev Runö ei tule sellega toime.

"Koostöös maanteeameti ja liini teenindava AS Kihnu Veeteedega oleme jõudnud järeldusele, et parim lahendus suuremate masinate, kaupade ja ehitusmaterjalide vedamiseks on tellida vajaduspõhiselt AS Saarte Liinide puksiirlaev Panda Roomassaare sadamast või AS Kihnu Veeteede laev Amalie Pärnu sadamast," seisab vallavalitsuse pöördumises.

Ruhnu saart teenindab mai algusest oktoobri lõpuni riigile kuuluv kiirkatamaraan Runö.

"Runö on mõeldud eelkõige reisijate veoks, kuni 60 inimest. Heade ilmastikuolude ja õige veetasemega võtab laev peale kuni viis tonni kaupa. Laeva ei saa koormata korraga maksimumarvu reisijate ja kaubaga, mootorid ei kannata sellist koormust välja. Saare arengu eelduseks on stabiilne reisijatevedu ja kauba transport nagu igal saarel," selgitas Ruhnu vallavanem Andre Nõu.

Kogemus on vallavanema sõnul näidanud ühe kuni kahe kaubareisi vajadust kvartalis, seda aastaringselt. "Sellise süsteemiga vähendame Runö kaubavedamise koormust ja mootorite ülekoormamise riski."

Ruhnu vallavanem märkis, et maanteeameti juhtivekspert Mika Männik tegi ettepaneku korraldada lisahange Ruhnu liini kaubaveoks, eesmärgiga muuta ebareeglipärane laeva tellime ja rahastamine maanteeametisiseselt korraldatuks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: