Eesti CO2 heitmed mullu kasvasid

Terasetööstus Hollandis
Terasetööstus Hollandis Autor/allikas: Reuters / Scanpix

Samal ajal kui enamikus Euroopa Liidu riikides süsinikdioksiidi (CO2) heitmete kogus eelmisel aastal vähenes, kasvas Eesti CO2 emissioon mullu 4,5 protsenti.

Euroopa Liidu riikide koguemissioon vähenes eelmisel aastal võrreldes 2017. aastaga 2,5 protsenti, heitmete hulka vähendas 20 riiki, CO2 emissioon suurenes kaheksas riigis, teatas EL-i statistikaamet Eurostat kolmapäeval.

Kõige rohkem vähenes peamise kliimasoojenemist põhjustava gaasi õhkupaiskamine Portugalis (9 protsenti), Bulgaarias (8,1 protsenti), Iirimaal (6,8 protsenti) ja Saksamaal (5,4 protsenti).

Suurim CO2 emissiooni kasv oli mullu Lätis (8,5 protsenti), Maltas (6,7 protsenti), Eestis (4,5 protsenti), Luksemburgis (3,7 protsenti) ja Poolas (3,5 protsenti).

Eesti osakaal Euroopa Liidu koguemissioonist oli eelmisel aastal 0,5 protsenti. Suurima osa EL-i CO2 koguemissiooniast annab Saksamaa (22,5 protsenti), millele järgnevad Ühendkuningriik (11,4 protsenti), Poola (10,3 protsenti) ning Prantsusmaa ja Itaalia (mõlemad 10 protsenti). Läti osakaal on 0,2 ja Leedu osakaal 0,4 protsenti EL-i koguemissioonist.

Eurostat märkis oma pressiteates, et andmed on esialgsed ja hinnangulised ning põhinevad eelmise aasta energiakasutuse andmetel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: