Vjatšeslav Leedo ettevõtete peakontor otsiti läbi

Vjatšeslav Leedo
Vjatšeslav Leedo Autor/allikas: ERR

Kolmapäeval otsis keskkriminaalpolitsei läbi Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedo ettevõtete Saaremaa Laevakompanii ja Holostovi Kinnisvarahalduse peakontori. Läbiotsimised on osa kriminaalmenetlusest, mille raames kontrollitakse kahtlust, et Saaremaa Laevakompanii pankrot võib olla tahtlikult põhjustatud.

Prokuratuur alustas kriminaalasja, et kontrollida laekunud kuriteoteates viidatud kahtlusi, teatas prokuratuur. "Riigi ülesanne on tagada õiglane ja läbipaistev majandus- ja konkurentsikeskkond ning kui ettevõtte pankroti põhjustamise asjaoludes esinevad kuriteo tunnused, siis on meie kohus kahtlusi uurida," ütles Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kaido Tuulemäe.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo talituse juht Ats Kübarsepp lisas, et läbiotsimise eesmärk on leida tõendeid, mis seni tuvastatut kinnitavad või ümber lükkavad ja aitavad välja selgitada tõe. "Praguseks kogutud tõendite baasil oleme jõudnud faasi, kus on vaja uurida ettevõtte raamatupidamisdokumente ja muid tõendeid, mida on võimalik läbiotsimiste käigus leida," ütles Kübarsepp.

Kriminaalasjas on neli kahtlustatavat. Vjatšeslav Leedot kahtlustatakse pankroti põhjustamises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning Tõnis Rihvki dokumendi võltsimises ja maksejõuetuse põhjustamises. Veel üks ettevõttega seotud inimene sai kahtlustuse võltsimises ning üks pankroti põhjustamisele kaasaaitamises. "Kahtlustuse esitamine ei tähenda, et süüküsimus oleks otsustatud, kuid inimestel on õigus saada infot selle kohta, milline on nende staatus kriminaalasjas," rõhutas prokurör Tuulemäe.

Läbiotsimiste järel algab leitud ja ära võetud dokumentide ning andmekandjate analüüsimine, kahtlustatavate ja oluliste tunnistajate ülekuulamine. Seejärel on võimalik otsustada menetluse edasine kulg.

Kriminaalmenetlus jätkub ning kahtlustuse täpsemaid detaile praegu avaldada ei saa. "Täna jätkuvad veel ülekuulamised ja me ei soovi, et tunnistajad kuuleksid kahtlustuse täpset sisu meediast," selgitas prokurör.

Kriminaaluurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ning juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Saaremaa Laevakompanii teenindas aastaid mandri ja suursaarte vahelisi laevaliine, kuni riigifirma Tallinna Sadam viimaks liinide teenindushanke võitis. Peale seda üritas Saaremaa Laevakompanii tööta jäänud parvlaevu erinevates kohtades rakendada kuid suurema eduta.

Mõne aasta jooksul tekkisid Leedol erimeelsused tema äripartnerite Olav Miili ja Richard Tomingasega. Selleks, et pääseda partnerite ees kohustuste täitmisest otsustas Leedo viia oma Saaremaa Laevakompanii pankrotti, nii et suurim võlausaldaja oleks olnud tema enda ettevõte, kirjutas Pealtnägija möödunud aastal.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: