Prokuratuur määras kaitsjale vangile kirjade vahendamise eest trahvi

Prokuratuuri vapp.
Prokuratuuri vapp. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viru ringkonnaprokuratuur taotleb kaitsjale 1000-eurose rahatrahvi määramist selle eest, et ta rikkus kohustust täita prokuratuuri määrust, millega keelati vahialusel kirjavahetuse pidamine.

Kinnipeetaval oli lubatud suhelda vaid ametiisikutega ja kaitsjaga, kuid viimane rikkus prokuratuuri teatel suhtluskeeldu.

"Kinnipeetute kambrite kontrolli käigus leiti kahtlustatava kambrist kaks kirja, mille sisust võis välja lugeda, et need olid saabunud väljastpoolt kinnipidamisasutust. Kuna kahtlustataval puudus võimalus kokku puutuda teiste kõrvaliste isikutega välja arvatud kaitsjaga, siis tekkis põhjendatud kahtlus, et selline kirjavahetus võib olla teostatud kaitsja vahendusel," teatas prokuratuur.

Peale kohtumist kaitsja ja kahtlustatava vahel, teostati kaitsjale läbiotsimine, mille järel andis kaitsja välja kahtlustatavalt saadud kirja, mis oli mõeldud kinnipidamisasutusest väljas asuvale inimesele.

Kinnipeetava ja kaitsja nime prokuratuur ei avaldanud, pressiteates lisatakse, et tegemist oli lepingulise kaitsjaga, kes ei ole advokatuuri liige.

Viru ringkonnaprokuratuuri Jürgen Hüva ütles, et kaitsja on rikkunud prokuratuuri poolt kehtestatud lisapiiranguid ja selline käitumine on äärmiselt taunitav ning sellele peab järgnema vastav reaktsioon.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: