LAV-i parlamendivalimised võitis võimulolev ANC ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557633600000 | amCalendar}}
Aafrika Rahvuskongressi (ANC) poolehoidjad.
Aafrika Rahvuskongressi (ANC) poolehoidjad. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Lõuna-Aafrika Vabariigi parlamendivalimised võitis president Cyril Ramaphosa erakond Aafrika Rahvuskongress (ANC), mille toetus küll vähenes, kuid mis suutis parlamendis enamuse säilitada.

Keskvalimiskomisjoni ametlike tulemuste kohaselt sai ANC 57,5 protsenti häältest ehk 230 kohta 400-kohalises parlamendis. See on 19 kohta vähem, kui 2014. aastal.

Opositsiooniline Demokraatlik Liit (DA) sai 20,8 protsendi häältest.

Erakond Majandusvabadusvõitlejad, mille asutas kuue aasta eest endine ANC noorteorganisatsiooni juht Julius Malema, on 10,79 protsendiga kolmandal kohal.

Valimisaktiivsus oli tänavustel valimistel 65 protsenti.

ANC on olnud riigis võimul alates apartheidi lõpust 25 aasta eest.

"Meie rahvas on rääkinud ning nad on teinud seda selgelt ja tundega. Nad hääletasid ühtse Lõuna-Aafrika Vabariigi ja suurema võrdsusega ühiskonna poolt, mis on vaba näljast ja puudusest. Me saame kindlusega kuulutada, et demokraatia oli võidukas," ütles Ramaphosa.

President: LAV-i võimupartei on omandanud saadud õppetunni

- Lõuna-Aafrika Vabariigi parlamendivalimised oma ajaloo nõrgima tulemusega võitnud võimuerakond on omandanud saadud õppetunni, ütles president Cyril Ramaphosa pühapäeval.

"Me oleme omandanud saadud õppetunni, oleme võtnud kuulda Lõuna-Aafrika rahvast. Oleme kuulnud väga selget sõnumit sellest, mida nad meilt ootavad," lausus Aafrika Rahvuskongressi (ANC) esimees Ramaphosa Johannesburgis erakonna peakorteris toetajatele.

"Nad ütlesid: "president: me tahame töökohti" ...seda kavatseme me teha, me hakkame tegema kõvasti tööd, et luua meie rahvale töökohti," sõnas president.

"Nad ütlesid, et tahavad ANC-d, mis juhiks valitsust korralikult...nad ütlesid, et me peame tegema lõppu korruptsioonile ja kamraadid, me kavatsemegi korruptsioonile lõpu teha," ütles Ramaphosa.

President tänas "alandlikult" 57,5 protsenti LAV-i valijatest, kes otsustasid anda ANC-le veel ühe võimaluse. Saadud toetusest piisab ANC jaoks 230 saadikukohaga absoluutse enamuse saavutamiseks 400-kohalises parlamendis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: