Aasta ema tiitli sai Mare Tupits

{{1557667620000 | amCalendar}}

Käesoleval aastal andis Eesti Naisliit taas kord aasta ema tiitli, mis seekord läks Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõule Mare Tupitsale.

"Ta on koos abikaasa Väinoga üles kasvatanud kolm tegusat tütart - Anne, Kristi ja Liisa. Ta on vanaemaks kolmele pisipoisile. Oma pere jaoks on tal lõputult soojust ja hoolitsust ning oma positiivse ellusuhtumisega ajab ta kõik murepilved laiali. Lapsed ütlevad, et ema on õpetanud neile kõike ning just ema ja isa koosmeel on õpetanud neid elama," rääkis tiitlit üle andmise tseremoonial Eesti Naisliidu juht Siiri Oviir.

"Ta on üle nelja aastakümne olnud meditsiiniõde, töötanud lastehaiglas, kus tema emalik hool oli väikestele patsientidele asendamatu lohutus. Omandanud magistrikraadi, õpetab ta nüüd juba veerandsada aastat Tallinna tervishoiu kõrgkoolis õendus- ja ämmaemandusüliõpilasi," lisas Oviir.

"Iga ema on unikaalne ja iga ema on omamoodi hea ema. Ja ma arvan, et retsepti kui sellist ei ole, kuidas olla. Aga mina isiklikult, ma olen ilmselt hooliv ja ma püüan mõista, mitte hukka mõista. Ja lastel peavad olema ka piirid, sest tegelikult lapsed tahavad piire. Aga kõige tähtsam on see, et ma koos lapsega kasvan," vastas Tupits "Aktuaalse kaamera" küsimusele, kuidas olla hea ema.

Kell 16.05 oli Vikerraadio eetris emadepäevakontsert "Sinult saadud kingitus", mis toimus sel aastal Eestimaa südames, Paide muusika- ja teatrimajas. Kontserti
saab vaadata ka kell 18.50 ETV-s ja ERR-i portaalis.

Üritusel kõneles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Eesti Naisliit kuulutas välja aasta ema.

Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud kontserdil esinesid üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise solistid, Jarek Kasar, Uku Suviste, Laine Mägi, Tallinna
Poistekoor, Paide Hammerbecki Poistekoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, JJ-Street tantsukool.

Kunstiline juht oli Kuno Kerge, lavastaja Ain Mäeots, režissöör Keiti Väliste.

"Aktuaalne kaamera" kell 21.00: 

Emadepäeva kontsert täismahus:

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: