Ossinovski: Ratas sahmib nagu riisiluud EKRE meeste järel

Jevgeni Ossinovski ja Jüri Ratas.
Jevgeni Ossinovski ja Jüri Ratas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski leiab, et praeguses teravas poliitilises olukorras ja ühiskonna lõhestumises on kõige rohkem kannatada saanud peaminister Jüri Ratase usaldusväärsus.

"Ainuke, kelle usaldus on valimistejärgsel ajal tõsiselt küsimuse alla sattunud, on peaminister Jüri Ratas. Tema ja ta kaaskondsed lubasid meile, et kui EKRE saab valitsusse, siis ta taltub. Valitsusvastutuse raskus normaliseerib nii teod kui retoorika. Olin küll kahtlev algusest peale, et nii võiks minna, aga võtsin seda peaministri valmisolekuna kaitsta Eestit omaenda valitsuse liikmete eest."

Kuivõrd seda ei ole juhtunud, näeb kujunenud Ossinovski olukorras vastutust mitte niivõrd EKRE juhtivatel poliitikutel, vaid peaminister Jüri Ratasel.

"Jüri sahmib hommikust õhtuni nagu riisiluud EKRE meeste järel. Õhtuks saab tuba puhtaks, aga järgmisel hommikul on uued rõvedusehunnikud nurkades. Muidugi on mul temast kahju. Siiralt. Aga kui valitsusjuht ei kontrolli olukorda iseenda valitsuskabinetis, siis usalduse küsimus tuleb tegelikult asetada just sinna," märkis Ossinovski.

Kommenteerides Reformierakonna plaani umbusaldada siseministrist EKRE esimees Mart Helme, sõnas Ossinovski, et EKRE väärtusruum ja sellest tulenev sõnapruuk töötab vastu Eesti rahvuslike huvidele, mistõttu on partei tema hinnangul valitsemiskõlbmatu.

"Seepärast olen kutsunud üles teisi, demokraatliku õigusriiki alusväärtusi hindavaid erakondi välistama nendega koostöö. Lubadustele vaatamata on nüüd see juhtunud, et Helmed on valitsuses. Ja teevad seal seda, mida nad on lubanud teha. Lammutavad, lõhestavad, räuskavad ja alandavad. See ei saa ju ometi kellelegi üllatusena tulla?!"

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: