Lennufirma SmartLynx maksab hilinemiste eest üle 400 000 euro hüvitist

{{1558331580000 | amCalendar}}

Lennuettevõte SmartLynx nõustus Harju maakohtus kinnitatud kokkuleppega maksma osaühingule Lennuabi üle 400 000 euro lennureiside tühistamise või hilinemise hüvitamiseks.

"Harju maakohus otsustas 12. märtsil lõpetada menetluse Lennuabi OÜ hagis SmartLynx Airlines Estonia OÜ vastu lennureiside tühistamisest või hilinemisest tuleneva hüvitise väljamõistmiseks. Kohtulikult kinnitatud kokkulepe määrab, et SmartLynx tunnustab 407 772 eur suurust nõuet," teatas Eesti Päevaleht esmaspäeval.

Hüvitis makstakse välja mitmes jaos, neist esimene osamakse suuruses 25 000 eurot maksti juba 30. märtsil ja viimane, 89 443 euro suuruse makse laekumise tähtaeg on 30. august.

Lennuabi OÜ-d nõustav advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat Lembit Tedder teatas esmaspäeval ERR-ile otsusega rahuldati enam kui tuhande juhtumiga seotud kaebused.  

"Selle tsiviilasjaga sai lahendatud enam kui 1050 Lennuabi OÜ kliendi mured hilinenud lendudega. Eesti õigusmaastikul on sellise inimeste arvuga vaidlused oma mastaabilt pigem erandlikud. On hea meel tõdeda, et vaidlus tõi Lennuabi OÜ klientidele riskivaba, kiire ja positiivse lahendi," märkis Teder.

OÜ Lennuabi sai kokkuleppest üle 122 000 euro, kuna võtab oma teenuselt kahjusumma õnnestunud väljanõudmisel 30 protsenti teenustasu, kuid see sisaldab ka õigusabikulusid, rõhutas Teder.

Tarbijakaitseamet kinnitas mullu, et nende poole on SmartLynx Airline' i hilinemiste pärast pöördutud 12 kuu jooksul 161 korda ja avaldused puudutasid peamiselt üle kolme tunni pikkuseid hilinemii. Nii pika viivituse pärast on reisijal õigus 125 - 600 euro suurusele hüvitisele.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: