Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus võttis üle 160 inimese nõude Smartlynxi vastu arutusele

Harju maakohus võttis arutusele hagi, mis koosneb üle 160 inimese lennuhüvitise nõuetest Smartlynx Airlines'i vastu, nõuete kogusumma on üle 80 000 euro.

Lennureisijaid kaitsev ettevõte Lennuabi esitas Smartlynx Airlines'i vastu hagiavalduse, leides, et lennufirma on ignoreerinud lennuhüvitise õigustatud nõudeid ega ole välja maksnud lennu hilinemisest või tühistamisest tulenevaid hüvitisi.

Lennuabi kinnitusel on lennufirma nõuet kohtuväliselt tunnustanud, kuid avaldanud seejuures soovi, et Lennuabi nõustuks 60 000 euro suuruse hüvitisega.

Lennuabi ei pea kompromissi vastuvõetavaks, kuna vastavalt Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrusele 261/2004 on lennufirmal kohustus tasuda hüvitist 250 kuni 600 eurot inimese kohta, kui lend tühistatakse või see hilineb üle kolme tunni ning see pole põhjustatud ettenägematust asjaolust.

Smartlynx Airlines lennutab igapäevaselt inimesi nii Lõuna-Euroopasse kui ka mujale.

Lennuabi on 2017. aasta kevadel asutatud Eesti start-up, mille eesmärk on muuta lennureisijatele lennuhüvitise saamine võimalikult lihtsaks ning odavaks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: