Kohus mõistis SmartLynxilt kompensatsiooniks pea 260 000 eurot

Kohus mõistis lennufirmalt SmartLynx välja ligi 260 000 eurot ettevõtte kasuks, kes koondas enda kätte klientide nõuded, kelle lennud kas hilinesid või jäid ära. Ka varem on SmartLynx lasknud nõuetel korduvalt kohtuvaidluseni minna.

Kohus kinnitas eelmise aasta 31. detsembril kompromissi OÜ Lennuabi ja OÜ SmartLynx Airlines Estonia vahel, millega viimane kohustub tasuma maksegraafiku alusel üheksa kuu jooksul Lennuabile summa 258 336 eurot (sellest põhinõude osa 250 800 pluss intressid).

Kompromissotsuse järgi kohustub SmartLynx tasuma tänavu jaanuarist septembrini Lennuabile igakuiselt 28 704 eurot.

Nõuded loovutasid Lennuabile lennufirma SmartLynx kliendid, kelle lennud kas hilinesid või jäid toimumata. Kannatanuid, kes Lennuabi vahendusel hüvitisi nõutasid, oli sadu.

Ent kuna tegu on kompromissiga, ei saa Lennuabi leppe sisu, sh kannatanute hulka täpsemalt kommenteerida, sest kokkulepe on konfidentsiaalne.

Küll kinnitas ettevõtte juht Karl Hõbemägi, et SmartLynx hoidus esimeste maksete tasumisest, kuigi nõustus kompromissiga.

"Paraku esimeste maksete osas olime sunnitud pöörduma kohtutäituri poole, kuna Smartlynx Airlines Estonia ei tasunud neid õigeaegselt. Ettevõtte pangakontod arestiti kohtutäituri poolt ning kuna seal puudus sel hetkel raha võlgnevuse tasumiseks, ähvardas kohtutäitur Smartlynx Airlines Estoniat ka nende kasutuses oleva sõiduauto arestimisega," kirjeldas Hõbemägi. "Siiski vaidlus nii kaugele ei läinud ning selleks hetkeks täitmisele suunatud osamaksete võlgnevused Lennuabi ees tasus Smartlynx Airlines SIA ehk Smartlynx Airlines Estonia OÜ Lätis asuv emafirma. Täna saame kinnitada, et Smartlynx Airlines SIA on kohtuotsust korrektselt täitma asunud Smartlynx Airlines Estonia eest."

ERR on korduvalt kirjeldanud kannatanute kadalippu Lennuabi vahendusel SmartLynxilt hüvitiste kättesaamisel. Ka kohtuvaidlus polnud esmakordne. Näiteks kaks aastat tagasi jõudsid ettevõtted kohtus sõlmitud kokkuleppega üle 400 000 euro tasumiseks lennureiside tühistamise või hilinemise hüvitamiseks. Ka siis käis kokkulepitud hüvitissumma tasumine mitmes osas.

Ja pool aastat enne seda mõisteti kohtu kaudu SmartLynxilt välja veel üle 80 000 euro, mis pidi katma 160 kliendi hüvitised.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: