Politsei: Christchurchi tulistajale esitati terrorismisüüdistus

Lilled Christchurchi veresauna ohvrite mälestuseks
Lilled Christchurchi veresauna ohvrite mälestuseks Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Uus-Meremaal Christchurchis 51 moslemit tapnud austraallasest paremäärmuslasele esitati teisipäeval ametlikult terrorismisüüdistus, teatas politsei.

"Brenton Tarrantile on esitatud süüdistus terroriakti toimepanemises 2002. aasta terrorismi mahasurumise seaduse alusel," teatas Uus-Meremaa politsei avalduses.

Korrakaitsjate sõnul ootavad Tarrantit lisaks terrorismisüüdistusele veel 51 süüdistust mõrvas ja 40 süüdistust mõrvakatses.

Tarrant tappis 15. märtsil Uus-Meremaa Lõunasaarel asuvas Christchurchis kahes mošees 51 inimest.

Peaminister Jacinda Ardern on kirjeldanud mošeetulistamisi põhjalikult kavandatud "terrorirünnakuna", kuid enne teisipäeva olid Tarrantile esitatud süüdistused kitsamad.

2002. aasta terrorismivastast seadust ei ole seni kohtutes proovile pandud.

Politsei sõnul tehti otsus paremäärmuslasele terrorismisüüdistuste esitamiseks pärast konsultatsioone prokuröride ja valitsuse õigusekspertidega.

Tarrantit hoitakse praegu karmi kinnipidamisrežiimiga vanglas ja talle tehakse teste, et välja selgitada, kas ta on vaimselt võimeline kohtu ette astuma.

Järgmine kohtuistung Tarranti üle peaks aset leidma 14. juunil.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: