Amet: Ahtri-Jõe ristmiku remont viib liikluskoormuse ümbruse tänavatele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Alates 4. juunist kuni septembri keskpaigani on Tallinnas sadama lähedal asuv Ahtri-Lootsi-Tuukri-Jõe ristmik osaliselt suletud, mis ilmselt tähendab suuri ummikuid lähedal asuvatel tänavatel.

Ahtri, Jõe, Lootsi ja Tuukri tänavate ristmikul näeb hõredat liiklust väga harva, rääkimata hommikustest ja õhtustest tipptundidest, mil juba praegu peab seal liiklusummikutes kannatlik olema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Alates 4. juunist septembri keskpaigani ei saa aga Lootsi tänavat sadamasse sõitmiseks kasutada.

"Soovitame ümbersõiduks kasutada kas Mere puiesteed või siis Petrooliumi tänavat. Kindlasti selleks ajaks tulevad välja ümbersõitu suunavad liiklusmärgid. Raskeveokeid vaatamata nendele sulgemistele südalinna ei lubata, nendele määratakse omad marsruudid," selgitas Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Remondi ajaks muutub ka Lootsi põik kahesuunaliseks, kuid Rüütelmaa soovitab sadamasse minemiseks seda väikest tänavat pigem vältida.

Jõe tänav läheb kinni kuni Karu tänavani. Sisuliselt tähendab see ühe väga olulise Põhja-Tallinna ja kesklinna vahelise tee äralõikamist.

"Kindlasti liiklus kandub ümberkaudsetele tänavatele. Soovitame vaadata meie koostööpartneri Waze'i kodulehte, kus on näha liikluskoormused, aga võimalusel planeerida oma puhkust sellele perioodile," ütles Rüütelmaa.

Sisuliselt jääb suurel ristmikul kuudeks lahti vaid üks suund ehk Ahtri tänava ja Tuukri tänava vaheline liiklus, kummaski suunas küll üks sõiduarada.

Ristmiku tööd hõlmavad kahte asja: esiteks, ühendatakse valmiv Reidi tee Ahtri tänavaga ning teiseks, rajatakse sinna uus tunnelikollektror, mis lahendab piirkonna sademevee probleemi ja võimaldab tulevikus vältida vihmaveeuputusi Tuukri tänaval.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: