Riia uueks linnapeaks sai erukolonel Dainis Turlais

Korruptsiooni tõttu lahkuma sunnitud Riia endine linnapea Nils Ušakovs ja äsja ametiketi kaela saanud uus linnapea Dainis Turlais.
Korruptsiooni tõttu lahkuma sunnitud Riia endine linnapea Nils Ušakovs ja äsja ametiketi kaela saanud uus linnapea Dainis Turlais. Autor/allikas: SCANPIX / LETA

Riia linna volikogu valis neljapäeval erakorralisel istungil uueks linnapeaks erakonna Au Teenida Riiat eruohvitserist saadiku Dainis Turlaisi.

Teisi kandidaate üles ei seatud. Turlaisi poolt hääletas 32 võimukoalitsiooni liiget, 23 opositsioonisaadikut hääletamises ei osalenud.

Saadikud küsitlesid Turlaisi kuus tundi, koos vaheaegade ja aruteluga kestsid meerivalimised üheksa tundi.

Opositsioon väljendas arvamust, et linnapea väljavahetamine ei muuda olukorda omavalitsuses ning alanud on "koalitsiooni loojang". Nende hinnangul ei suuda Turlais peatada korruptsiooni linnavalitsuses.

Turlais juhtis varem volikogu julgeoleku-, korra- ja korruptsiooniennetamise komisjoni.

"Mul on oma elus palju asju, sealhulgas sõjatingimustes, olnud palju lihtsam teha, kui asuda täna Riia volikogu juhtima," lausus Turlais pärast valimist, lubades usaldust õigustada.

Euroopa Parlamenti valitud endine linnapea Nils Ušakovs erakonnast Üksmeel ütles hüvastijätukõnes, et Riia linnapeaks olemine oli tema jaoks suur au.

Läti keskkonna- ja regionaalarenguminister Juris Pūce tagandas aprilli algul Ušakovsi ühistranspordiettevõttega Rīgas Satiksme seotud korruptsiooniskandaali tõttu. Ušakovs lubas otsuse edasi kaevata, nimetades tagandamist seadusvastaseks ning toodud argumente mitteprofessionaalseks.

Sel kolmapäeval astus Ušakovs ise ametlikult tagasi.

Sageli erakonda vahetanud 68-aastane erukolonel Turlais on olnud kaitseväe juhataja ja siseminister. Tema tuludeklaratsiooni kohaselt sai ta mullu lisaks linnavalitsusest saadud palgale 34 175 eurot ka 8490 euro ulatuses Vene sõjaväepensioni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: