Lätis võivad kolm erakonda saada europarlamenti kaks mandaati

{{1558866120000 | amCalendar}}
Läti president Raimonds Vejonis hääletamas.
Läti president Raimonds Vejonis hääletamas. Autor/allikas: Xinhua/SCANPIX

Pärast pea kõigi häälte kokkulugemist Lätis võivad seal kaks mandaati Euroopa Parlamenti saada nii paremtsentristlik Uus Ühtsus, vasakpoolne Üksmeel kui ka rahvuslaste ühendus Kõik Läti Eest/Isamaale ja Vabadusele, ilmnes BNS-i mitteametlikest andmetest.

BNS-i andmeil on lugemata vaid mõnes välismaal avatud valimisjaoskonnas antud hääled ning kirja teel saadetud valimissedelid.

Ühe koha võivad nende andmete põhjal saada liberaalne Arengu eest - Poolt! ja Läti Vene Liit.

Uus Ühtsus võitis valimised 26,2 protsendiga häältest. Üksmeelt toetas 17,5 ja Rahvuslaste Ühendust 16,4 protsenti valimas käinutest. Arengu Eest/Poolt kogus 12,4 ja Läti Vene Liit 6,3 protsenti häältest.

Kui see kinnitust leiab, pääsevad Lätis europarlamenti Valdis Dombrovskis ja Sandra Kalniete (Uus Ühtsus), Nils Ušakovs (Üksmeel), Andris Ameriks (Uus Ühtsus/Au teenida Riiat), Roberts Zīle ja Dace Melbārde (Kõik Läti Eest/Isamaale ja Vabadusele), Ivars Ijabs (Arengu Eest - Poolt!) ja Tatjana Ždanoka (Läti Vene Liit).

Valimistel osales Lätis laupäeval 453 653 inimest ehk 32,13 protsenti valijaskonnast, teatas õhtul keskvalimiskomisjon.

Ametlikud tulemused tehakse teatavaks keskööl.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: