Ettevõtted saavad tehnikaülikooli laborites arendustööd teha

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Avatud laborite päev Tallinna tehnikaülikoolis. Autor/allikas: TalTech

Tallinna tehnikaülikooli teaduslaborites saavad ka ettevõtted arendustööd teha.

Mai lõpus tehnikaülikoolis toimunud avatud laborite päevadel said ettevõtjad tutvuda ülikooli laboritega, et leida koostööd toote- või teenuste arenduse alal. Ettevõtjad said näha enam kui 40 laborit, kus oma ala eksperdid näitasid, kuidas lahendatakse tootearenduse probleeme ning luuakse uusi tarku ideid.

"Nii nagu IT-innovatsioon sünnib häkatonidel, siis innovaatilised tehnoloogilised lahendused sünnivad just laborites katsetades," julgustas tehnikaülikooli Mektory tehnosiirde juht Kaja Kuivjõgi ettevõtteid avatult mõtlema.

Ta lisas, et sellisel viisil on koostöös Silberauto, ABB ja tehnikaülikooli tudengitega sündinud ülikooli laborites Iseauto. Analoogiliselt sünnivad lahendused ka tarkadele võrkudele energeetikas, tulevikulahendused nutikatendile või teistele targa linna rakendustele. "Kui ettevõte seab endale tehnoloogilised väljakutsed või arenguplaanid, on tal lahendusi ja inspiratsiooni võimalik leida TalTechist," ütles Kuivjõgi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: