Elektrilevi kiire interneti võrgus hakkab teenust pakkuma 12 firmat

{{1560147240000 | amCalendar}}
Foto: Kaamos Kinnisvara

Elektrilevi sõlmis kokkuleppe 12 erineva sideteenuste operaatoriga, kes hakkavad interneti ja teleteenust pakkuma Elektrilevile kuuluvas avatud kiire interneti võrgus. Igas piirkonnas hakkab teenust pakkuma vähemalt kaks, mõnes piirkonnas ka kuni kuus erinevat operaatorit.

Elektrilevi kiire interneti võrguga ühinenud operaatorid saavad ise otsustada, millistes piirkondades nad oma teenust pakkuma hakkavad. Piirkondades, kus sel aastal algab kiire interneti võrgu ehitus, on erinevaid teenusepakkujaid keskmiselt kaks kuni kuus. Täpsema ülevaate operaatoritest, kes konkreetsetes piirkondades teenust pakkuma hakkavad, leiab Elektrilevi kiire interneti kodulehelt.

"Oleme kaardistanud Eestis 36 erinevat sideteenuste operaatorit. Põhimõtteliselt oleks neil kõigil ja ka võimalikel uutel tegijatel väga lihtsalt võimalik Elektrilevi kiire interneti võrgus oma teenuseid pakkuma hakata," ütles Elektrilevi juhatuse esimees Jaanus Tiisvend.

Elektrilevi kiire interneti võrguga liitumise ühekordne tasu saab olema 199 eurot. Seejuures tuleb arvestada, et Elektrilevi toob sidevõrgu maja fassaadini, harvemal juhul, kui esinevad tehnilised takistused või majaomanik seinale toomist ei soovi, tuuakse võrk kinnistu piirini. Juhtme tuppa viimine võib tähendada täiendavaid kulusid juhul, kui kasutaja ise ei valmista ette kohta, kust kaabel tuppa tuua.

Esimestes piirkondades alustab Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitusega tänavu juuni teises pooles.

"Liitumisvõimalust pakume sel hetkel, kui piirkonnas algab ehitustegevus. Siis saame garanteerida ühenduse valmimise kuni kuue kuu jooksul. Anname kõikidele majapidamistele personaalselt kirja teel teada, kui oleme piirkonnas liitumise võimaluse avanud," ütles Tiisvend.

Viie aasta jooksul soovib Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitada 200 000 kodu või ettevõtteni, kus täna puudub kvaliteetne internetiühendus.

Operaatorite konkureerimise olukorras on kõige suurem võitja klient. Tiisvendi sõnul tähendab võrgu rajamine piirkondadesse, kuhu seni viimase miilina kiire internet ei jõudnud, sisuliselt sideturu avamist.

Peaaegu kõikides piirkondades, kuhu Elektrilevi kavatseb valguskaabli võrgu rajada, soovib teenuseid pakkuda Elisa.

"Elektrilevi ehitab välja valguskaabli võrku. Valguskaabli võrku ehitab ka Elisa suuremates linnades. Küll aga Elektrilevi eelis on see, et nemad saavad teha seda riigi toetusega ehk minna nendesse piirkondesse, kus eraettevõte ei näe, et see oleks efektiivne," ütles Elisa interneti tootejuht Evelin Tulp.

Ta ütles, et operaatorid hakkavad Elektrilevile võrgu eest kasutustasu maksma, kuid kliendi jaoks see hindades midagi ei muuda.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, mis haldab ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine.

Toimetaja: Marko Tooming, Merili Nael, Toomas Pott

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: