Elektrilevi on ehitanud 200 kilomeetrit sidevõrku

Elektrilevi on möödunud aasta algusest ehitanud operaatorineutraalset juurdepääsuvõrku ehk viimast kilomeetrit, kus saavad võrdsetel alustel oma teenust pakkuda kõik sideoperaatorid.

Praeguseks on Elektrilevi ehitanud umbes 200 kilomeetrit sidevõrku, mis peaks tagama kiire interneti juurdepääsu 9000 majapidamisele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elektrilevi kiire interneti projektiga on liitunud ligi 1800 klienti. Kiire internet peaks esimeste liitujateni jõudma veebruari lõpus.

Siiski ei jõua kiire internet ka nüüd kõige kaugemate, üksikute taludeni.

Elektrilevi sõnul on määrav siiski baasvõrgu lähedus ja asustustihedus.

"Sisuliselt võib öelda, et kõikide majapidamisteni selle projekti raames ei jõuta, aga jõutakse 40 000 majapidamiseni, mis on riigi poolt toetatud," rääkis Elektrilevi taristuliitumiste teenuste juht Oliver Ruus.

"Viimast miili ehitatakse välja kõikides olemasolevates baasvõrkudes üle Eesti. Ehitame-ühendame väga palju Eesti Lairiba Sihtasutuse võrgu külge ja ka MTÜ Eesti Andmesidevõrgu baasvõrgu külge. Liitumistasu Elektrilevi võrgus on 199 eurot kliendi kohta, sinna võib lisanduda nii-öelda toa sisseviimise kulu, mis tuleb tasuda operaatorile või Elektrilevi pakub ka seda lisateenusena," selgitas Ruus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: