Politsei kahtlustab kolme Tallinna Äripanga töötajat rahapesus

{{1560520020000 | amCalendar}}
Foto: Äripank

Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud 48 tunniks kinni kolm Tallinna Äripanga töötajat. Ühte töötajat kahtlustatakse rahapesus ning kahte töötajat altkäemaksu võtmises ja rahapesus.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo menetleb kriminaalasja, milles kontrollitakse rahapesu ja altkäemaksu võtmise kahtlusi panga töötajate poolt. Uurimisasutuse tähelepanu all on ka mitmed mitteresidentide tehingud.

"Antud kriminaalmenetlust alustasime 2018. aasta suvel ning käesoleval nädalal teostasime menetlustoiminguid panga töötajate suhtes, et tekkinud kahtluste kohta täiendavaid tõendeid koguda. Täpsustuseks saan kinnitada, et see menetlus ei ole seotud Danske panga uurimisega," ütles keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juhi Mati Ombler.

Kriminaalmenetlust juhtiv riigiprokurör Marek Vahing lisas, et rahapesus ja altkäemaksu võtmises kahtlustatavate elu- ning töökohad otsiti läbi. "Kõik kahtlustatavad on Äripangas erinevate osakondade juhid ning olemasolevad tõendid viitavad kahe kahtlustatava altkäemaksu võtmisele sel ning eelmisel aastal. Edasise kriminaalmenetluse käigus täpsustame nii kuritegude toimepanemise aega kui ka ulatust," selgitas riigiprokurör Vahing.

Vahing ütles ERR-ile, et kliendid Äripanga pärast muretsema ei pea, sest täna kontrollitakse kahtlusi ikkagi kolme töötaja osas ning Äripanka kui äriühingut ei kahtlustata milleski.

Vahingu sõnul sai uurimine alguse aegade jooksul kogunenud informatsioonist ning koostööst finantsinspektsiooniga.

Uurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ning juhib Riigiprokuratuur.

Tallinna Äripank on asutatud 1991. aastal. Ettevõtte juhatusse kuuluvad Aivar Luik, Andrei Žukov, Igor Novikov ja Sergei Elošvili.

Äripanga suurim aktsionär on Leonarda Invest AS, mis kuulub Andrei Žukovile.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: