Helsingist algava ESTO avab Eesti president Kersti Kaljulaid

Presidendipaar vabariigi aastapäeval
Presidendipaar vabariigi aastapäeval Autor/allikas: VPK/Rene Riisalu

President Kersti Kaljulaid osaleb tuleval nädalal XII üleilmsete eesti kultuuripäevade avatseremoonial Helsingis ning peab Senati väljakul toimuval kontserdil ka kõne. ESTO 2019 algab reedel, 28. juunil.

Esmakordselt ESTO-de ajaloos algab XII üleilmne eesti kultuurifestival Soomest ja Helsingis korraldavad avasündmusi soome-eestlased.

ESTO traditsiooniline avajumalateenistus toimub Helsingi toomkirikus. Teenivad EELK peapiiskop Urmas Viilma (Ameerika, Kanada, Austraalia diasporaa), Lääne piirkonna piiskop Tiit Salumäe (Venemaa ja Euroopa diasporaa) ja Tartu piiskop Joel Luhamets.

Teenistusele järgneb suur rahvapidu otse kiriku kõrval Senati väljakul. ESTO 2019 avakontserdil "Aegade sild" kõlavad laulupidudelt armsaks saanud laulud ja tantsitakse rahvatantse. Väljakul toimub ka suur käsitöölaat. ESTO 2019 avapidu peetakse laeval teel Tallinnasse.​

EV100 juubeliprogrammi kuuluva festivali ESTO 2019 teema on "Meie tulevik" ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: