Otse reedel kell 13.20: ESTO 2019 avatseremoonia Helsingis

Esmakordselt ESTO-päevade ajaloos algab XII üleilmne eesti kultuurifestival Soomest ja Helsingis korraldavad avasündmusi soome-eestlased. Portaalis ERR.ee näeb 28. juunil alguse kell 13.20 otseülekandes avatseremoonia raames toimuvat jumalateenistust ja kontserti Helsingi kesklinnas.

Ülekande kava:

Kell 13.30-14.30 avatseremoonia ja jumalateenistus Helsingi Toomkirikus

ESTO traditsioonide kohaselt algavad üleilmsed eestlaste kultuuripäevad alati kiriklikult. Jumalateenistusel Helsingi Toomkirikus teenivad EELK peapiiskop Urmas Viilma (Ameerika, Kanada ja Austraalia e.k. diasporaa), Lääne piirkonna piiskop Tiit Salumäe (Euroopa ja Venemaa e.k diasporaa) ja Tartu Pauluse koguduse piiskop Joel Luhamets. Organist on Vivika Oksanen, segakoor Sillerit dirigeerivad Karin Taukar ja Paul Purga.

Kell 14.45-16.15 avakontsert "Aegade sild" Senati väljakul, kus esinevad üle ilma kokku tulnud eesti rahvatantsijad ja koorilauljad. "Aegade sild" on eestlust hoidev rahvapidu, kus lauldakse üheskoos armsaks saanud laulupeolaule ning näha saab eesti rahvatantsu ja rahvarõivaid. Kontserdi kunstiline juht on Guido Ausmaa.

Dirigentidena astuvad kooride ette Guido Ausmaa ja Helge Kõrvits Soomest ning Peeter Perens Eestist. Tantsurühmade üldjuht on Helsingis tegutseva Eesti rahvatantsurühma Ülelahedad juhendaja Kaie Kuut. Vahetekste esitavad Katrin Kesklaas ja Raigo Megerild. Klaveril Maarja Plink.

ESTO 2019 teema on "Meie tulevik" ning sündmuste fookuses on noored. Sümboleid, olnut ja olevat tulevikuks lõimiv programm pakub arutelusid, uusi kontakte, mõtlemisainet, äratundmisrõõmu ja meelelahutust kõigile huvilistele. Nädalane festival leiab aset järjest kahes riigis – Soomes ja Eestis ning kolmes linnas – Helsingis, Tartus ja Tallinnas. ESTO 2019 toimub 27. juunist 3. juulini.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: