Venemaa õiguste taastamist ENPA-s toetasid ühehäälselt 12 riigi esindused

ENPA täiskogu istungitesaal
ENPA täiskogu istungitesaal Autor/allikas: ENPA

Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) hääletasid teisipäeval Venemaa delegatsiooni õiguste taastamise poolt täies koosseisus 12 riigi delegatsioonid, suurtest riikidest Prantsusmaa, Türgi ja Hispaania esindajad.

Euroopa Nõukogu 47 liikmesriiki esindavatest parlamendisaadikutest 118 pooldas Vene riigiduuma delegatsiooni hääleõiguse taastamist assamblees, 62 hääletas selle vastu ja kümme jäi erapooletuks, selgub ENPA kodulehelt.

Täies koosseisus toetasid Venemaa delegatsiooni hääleõiguse taastamist Andorra (2 häält), Austria (5), 3) Aserbaidžaan (6) Küpros (2), Hispaania (5), Prantsusmaa (16), Iirimaa (1), Island (2), Norra (5), Serbia (5), San Marino (2) ja Türgi (10).

Täies koosseisus hääletasid vastu Eesti (3 saadikut), Leedu (4) ja Läti (3), Ukraina (11) ja Gruusia (5). Rohkelt vastuhääli laekus ka Ühendkuningriigi saadikutelt (8 vastu, 2 poolt ja 3 erapooletud), Poolast (9 vastu ja 1 poolt) ning viiest Rootsi saadikust neli olid Vene delegatsiooni hääleõiguse taastamise vastu ja üks poolt, Soomest kaks poolt ja kas vastu.

ENPA fraktsioonidest olid kõige tugevamalt Vene delegatsioonile hääleõiguse taastamise vastu Euroopa Konservatiivid (EC), kellest toetas seda viis ja vastu hääletas 19 saadikut, liberaalide fraktsioonist oli 14 poolt ja 14 vastu ning Euroopa Rahvapartei (EPP /CD) fraktsioonist oli 23 poolt ja 19 vastu ning 4 erapooletud. Sotsiaaldemokraatide, vabade demokraatide ja Euroopa ühendatud vasakpoolsete fraktsioonide ning fraktsioonitud saadikud hääletasid suures enamuses Vene delegatsiooni hääleõiguse taastamise poolt.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: