ENPA arutab Venemaa volitusi ja hääleõigust

Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA).
Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA). Autor/allikas: Vincent Kessler

Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) täiskogu arutab sel nädalal otsustusprotsesside tugevdamist ning Venemaa volitusi ja hääleõigust.

Eestist osalevad Strasbourg'is toimuval täiskogu osaistungil riigikogu liikmed Eerik-Niiles Kross, Indrek Saar ja Raivo Tamm.

Kross selgitas, et ENPA keskendub osaistungil assamblee otsustusprotsesside võimalikule muutmisele seoses liikmesriikide delegatsioonide volituste ja hääletuste küsimusega.

Olulisima küsimusena on Krossi sõnul päevakorras Venemaale hääleõiguse tagasiandmine.

"Sündmuste taoline areng, mis kaotaks üldse võimaluse delegatsioonide hääleõigust piirata, nõrgendaks oluliselt ENPA autoriteeti, annaks äärmiselt negatiivse signaali inimõiguste kaitsjatele üle maailma ja premeeriks täiesti absurdselt Venemaad," kommenteeris Kross.

Täiskogu teemad on ka Daphne Caruana Galizia mõrv ja õigusriigi olukord Maltal, naistevastase vägivalla lõpetamise ja soolise võrdõiguslikkuse saavutamine, laste vastu suunatud vägivalla lõpetamine ning ÜRO eriraportööri avaldus laste müügi ja seksuaalse ekspluateerimise kohta.

Kõne all on ka olukord Süürias, järelevalvealane dialoog Bulgaariaga, Boriss Nemtsovi mõrv ja ENPA eelarve.

Lisaks valib ENPA omale uue peasekretäri.

ENPA on Euroopa vanim rahvusvaheline parlamentaarne assamblee, mille esimene istung toimus 1949. aasta 10. augustil. Euroopa Nõukogu roll on kaitsta liikmesriikide põhiväärtusi: inimõigusi, õigusriigi printsiipe ja demokraatiat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: