Slutski ei saanud ENPA asespiikri valimistel hääli kokku

Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski.
Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Venemaa riigiduuma välisasjade komitee esimehel Leonid Slutskil ei õnnestunud saada Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee (ENPA) asepresidendiks, sest ta ei kogunud piisavalt suurt hulka poolthääli.

ENPA 316 liikmest võttis kolmapäevasest hääletusest osa 198. Slutski poolt hääletas 101 liiget, mis tähendab, et vajalikku täiskogu häälteenamust tema kandidatuur ei pälvinud.

Juhtunu tõttu on kavas korraldada ka teine hääletusvoor ning kui Slutski ka seal hääli kokku ei saa, jääb nimetatud ENPA asepresidendi koht üldse täitmata. Kokku on ENPA-l 20 asepresidenti ning igal aastal on asepresidendi koht tagatud 18 liikmega delegatsioonidele.

ENPA reeglite kohaselt ei korraldata delegatsioonide poolt esitatud kandidaatide asjus üldjuhul hääletusi. Salajane hääletus korraldatakse vaid juhul, kui seda nõuab vähemalt 20 ENPA liiget, ning Slutski puhul seda ka tehti.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee (ENPA) hääletas teisipäeval Venemaa delegatsiooni õiguste taastamise poolt viis aastat pärast seda, kui need Krimmi annekteerimise tõttu ära võeti.

Hoolimata Ukraina, Balti riikide, Poola ja Suurbritannia tugevast vastuseisust, toetasid Euroopa Nõukogu 47 liikmesriiki esindavad 118 parlamendisaadikut Venemaale loa andmist saata assambleele delegatsioon, millel lubatakse osaleda kolmapäeval Euroopa Nõukogu uue peasekretäri valimisel. Venemaa hääleõiguse taastamisele hääletas vastu 68 ENPA liiget ja kümme jäi erapooletuks.

Asjaolu, et Venemaa esitas ENPA asepresidendi kohale just nimelt Slutski kandidatuuri, on eriti märkimisväärne seetõttu, et Slutski näol on tegu isikuga, kelle suhtes on lääneriigid kehtestanud Krimmi annekteerimisega seotud sanktsioone.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: